ŠPORTNI DOGODKI

OBČINSKI PRVAKI

IMG 20181122 160645 1Ekipa košarkarjev OŠ Bojana Ilicha je v preteklih dveh tednih odigrala štiri vrhunske igre.
V prvem kolu občinskega tekmovanja so se fantje zoperstavili ekipama iz OŠ Angela Besednjaka in OŠ Kamnica. Obe tekmi so s požrtvovalno igro zmagali in se tako uvrstili v finale občinskega tekmovanja.

BADMINTON - OŠBIJEVCI PRVI IN DRUGI NA OBČINSKEM PRVENSTVU 18/19

IMG 4372Na občinskem ekipnem prvenstvu v badmintonu, ki je potekalo v organizaciji naše šole, je bilo v četrtek, 15.11.2018 v veliki telovadnici naše šole. Tekmovalo je deset najboljših ekip mariborskih osnovnih šol. Tekmovali so v konkurenci kategoriziranih in konkurenci nekategoriziranih ekip. Posamezna ekipa je sestavljena iz treh dečkov in treh deklic, ki so tekmovali v predtekmovalnih skupinah in nato še za prvo ter tretje mesto.
Med nekategoriziranimi igralci (šteje za tekmovanje najšportnejših šol) se je ekipa naše šole izvrstno odrezala in osvojila prvo mesto. Ekipa kategoriziranih igralcev naše šole je uspeh še dopolnila ter osvojila odlično drugo mesto.
S tem uspehom sta obe ekipi uvrščeni na področno prvenstvo, ki bo prav tako organizirano v telovadnici naše šole.
Ekipa nekategoriziranih: Ana Julija Ažnoh, Tinkara Ulrih, Lira Pukl Verdel, Jakob Rojs, Filip
Kores Urlep in Žiga Dolinšek.
Ekipa kategoriziranih: Ela Vlaisavljević, Ela Železnik, Hana Snežič, Filip Dugonik, Jaša
Protner in Gašper Bastič.
.
Mentor ekipe: Džino Idžojtič

ČESTITAMO!

OBISKALI SMO KEGLJAŠKI KLUB

IMG 4341Učenci prve skupine 7. razredov, ki v tem šolskem letu obiskujejo šport za sprostitev, so v sredo, 14.11.2018 obiskali KEGLJAŠKI KLUB KONSTRUKTOR MARIBOR. Pod vodstvom strokovno usposobljenega trenerja Mira Truntiča so spoznali zgodovino in tradicijo kluba ter osnovne pojme in pravila kegljanja. Nato pa so se odpravili še na avtomatske kegljaške steze, kjer so se seznanili z osnovno tehniko kegljanja. Tako so se naši učenci tudi v praksi seznanili s športom, ki ima v Sloveniji bogato tradicijo. V zadnjem delu vadbe so se učenci pomerili med seboj in pokazali kar veliko mero nadarjenosti za ta šport. Po uspešno zaključenem obisku kluba smo se zadovoljni ter obogateni z novo izkušnjo odpravili domov.
Mentor: Džino Idžojtič

BADMINTON - POSAMEZNO OBČINSKO PRVENSTVO OŠ 18/19

IMG 4281Na občinskem posameznem prvenstvu mariborskih osnovnih šol v badmintonu, ki je v sredo, 24.10.2018 potekalo v organizaciji naše šole, je v različnih starostnih kategorijah tekmovalo več kot 70 učencev in učenk.
Tudi letos so bili med najuspešnejšimi udeleženci tekmovanja učenci in učenke naše šole. Filip Dugonik, Jakob Rojs, Gašper Bastič, Žiga Dolinšek in Tinkara Ulrih so v svojih starostnih kategorijah osvojili 1. mesta. Na zmagovalnih stopničkah so stali še: Nejc Najdič (2.mesto), Ana Julija Ažnoh (3.mesto), Lira Pukl Verdel (3.mesto) ter Jaša Protner (4.mesto). Dobro igro in rezultat so dosegli še: Filip Kores Urlep, Ela Vlaisavljević, Ela Železnik, Luša Wutt Pečovnik ter Hana Snežič.
ČESTITAMO!

ANA JULIJA AŽNOH OSVOJILA STOPNIČKE NA JESENSKEM KROSU 18/19

IMG 4228V športnem parku Tabor je bilo v torek 2.10.2018 organizirano občinsko in področno prvenstvo osnovnih šol v krosu. Tekmovanja se je udeležilo več kot 150 učencev in učenk iz Maribora in širše okolice. Na različnih razdaljah (300m – 1500m), odvisno od starosti, so tekmovali tudi učenci naše šole. Velik uspeh je dosegla Ana Julija Ažnoh, ki je v razmeroma hladnem jesenskem vremenu presenetila konkurenco in v svoji starostni kategoriji osvojila odlično drugo mesto. Z zelo naporno tekaško disciplino so se odlično spoprijeli še Žiga Dolinšek, Luc Mur ter Lucija Šušteršič.