ŠPORTNI DOGODKI

MLAJŠI DEČKI OBČINSKI PRVAKI V ODBOJKI 17/18

IMG 3793Finalni turnir mlajših dečkov za občinskega prvaka v mali odbojki je potekal v torek, 17.4.2018 v telovadnici OŠ Prežihovega Voranca. Sodelovale so tri najboljše občinske ekipe. Naši mlajši odbojkarji so enako kot v lanskem letu premagali oba finalna nasprotnika ter osvojili prvo mesto in postali občinski prvaki. S tem dosežkom so se uvrstili na področno prvenstvo, ki ga želimo organizirali na naši šoli.

Preberi več

MALA ODBOJKA - MLAJŠI DEČKI ZMAGOVALCI POLFINALA 17/18

IMG 3782OŠBIJEVA ekipa mlajših dečkov v mali odbojki je zelo uspešno nastopala na polfinalu občinskega prvenstvu osnovnih šol za šolsko leto 17/18. Tekmovanje je potekalo v organizaciji naše šole v sredo, 4.4.2018. V konkurenci treh kakovostnih šolskih ekip (OŠ Maksa Durjave, OŠ Tabor 1 in OŠ Bojana Ilicha) je naša ekipa prepričljivo premagala obe nasprotni ekipi in osvojila odlično prvo mesto. S tem izvrstnim dosežkom se je naša ekipa mlajših dečkov, ki je nastopala z daleč najmlajšo ekipo, saj zanjo nastopata tudi učenca 3. in 4. razreda, ponovno izkazala ter si zagotovila nastop na finalnem turnirju treh najboljših občinskih ekip.
Ekipa: Liam Klinger, Bor Vran Benkovič, Rok Krebs, Gari Klenovšek, David Godina, Leon Rudolf, Dženan Vejzović, Vale Predan, Rok Predan in Matic Ferk.

Mentor: Džino Idžojtič

Čestitamo!

Preberi več

ROK KREBS DRŽAVNI PRVAK

krebs2018Najboljši mladi slovenski veslači so se minulo soboto v Izoli pomerili za državne naslove v tekmovanju na simulatorjih veslanja. Tekmovanje je potekalo v organizaciji Veslaške zveze Slovenije in Veslaškega kluba Argo iz Izole.

.
V kategoriji mlajših dečkov (U 12) se je naslova veselil učenec naše šole Rok Krebs. Ker je tekmovalo veliko število mladih veslačev iz vse Slovenije, je uspeh še toliko večji.

ČESTITAMO!

FINALE OBČINSKEGA PRVENSTVA V KOŠARKI ZA MLAJŠE DEČKE 17/18

kosarkamarec14V organizaciji OŠ Bojana Ilicha je v sredo 7.3.2018 potekal finalni turnir mlajših dečkov za naslov občinskega prvaka v košarki.
Tekmovale so štiri ekipe osnovnih šol, ki so pred tem zmagale v svojih predtekmovalnih skupinah. Poleg ekipe naše šole so tekmovale še ekipe OŠ Ludvika Pliberška, OŠ Leona Štuklja in OŠ Martina Konšaka. Tekme so bile zelo izenačene in kakovostne, na koncu pa so se najbolj veselili učenci OŠ Ludvika Pliberška, ki so tesno vendar zasluženo premagali vse tekmece. Naši košarkarji so kljub najmlajši ekipi ter odsotnosti dveh ključnih igralcev prikazali kakovostno igro in osvojili nehvaležno četrto mesto.

Preberi več

BOR VRAN BENKOVIČ VEČKRATNI DRŽAVNI PRVAK V PLAVANJU

BOR VRAN BENKOVic DRzAVNI PRVAK V PLAVANJU 17 18 1Na državnem prvenstvu v plavanju za mlajše dečke in deklice, ki je potekalo med 10. in 11.februarjem v Celju, je naš učenec Bor Vran Benkovič štirikrat stal na zmagovalni stopnički.
V svoji starostni kategoriji (2006) si je 4 krat priplaval zlato in hkrati dosegel odlične čase. Svojo bero zmag je v svoji starostni kategoriji dopolnil še z dvema srebrnima medaljama. Plaval pa je tudi v kategoriji starejših dečkov (2007) in osvojil še tri srebrne medalje.
Hkrati Bor dokazuje, da je ob marljivem učenju lahko tudi odličen športnik.
Čestitamo!

NAMIZNI TENIS 17/18 - EKIPA IN NEJC NAJDIČ NA STOPNIČKAH

IMG 3715Na občinskem in področnem prvenstvu osnovnih šol v namiznem tenisu, ki je bilo 21. 2. 2018 v Dvorani Tabor v Mariboru, so naši učenci in učenke dosegli imenitne dosežke. Nejc Najdič je osvojil drugo mesto na občinskem in drugo mesto na področnem prvenstvu. Z odlično igro in uvrstitvijo v četrtfinale je presenetil še Tim Podgorelec. Izkazala se je tudi naša ekipa, ki je po dramatični tekmi v polfinalu in uvrstitvijo v finale osvojila odlično drugo mesto. Sodelovalo je veliko število učencev in učenk iz Maribora in okolice.
Za našo šolo so igrali: Nejc Najdič, Jakob Rojs, Tim Podgorelec, Rok Brodnjak, Rok Frešer, Anton Martin Žagar, Marina Ferk, Maja Kolanović, Lira Pukl Verdel ter Ela Vlaisavljević.