škl 3

Učenci OŠ Bojana Ilicha so ponovno zelo uspešno nastopili na šahovskem tekmovanju.

Tekmovanje Štajerska kadetska liga je potekalo v petek, 5. 5. 2023, v Mariboru, v organizaciji ŽŠK Maribor Poligram.

Prvenstva se je udeležilo kar 95 šahistk in šahistov iz mariborskih osnovnih šol, med njimi tudi šest učencev OŠ Bojana Ilicha.

Mara Predin (3.b) je s 4,5 točkami iz 7 partij osvojila 1. mesto v skupini deklet do 9 let, Zala Slivnik (3.b) pa 7. mesto.

V skupini fantov do 9 let se je najbolje odrezal Urban Mlakar (3. a) z 11. mestom, Mykhailo Vasyliev (2.a) pa je na svojem prvem šahovskem tekmovanju zasedel 19. mesto.

Šolski uspeh je med dekleti do 12 let dopolnila tudi Mia Skuber (3.a), ki je zasedla odlično 3. mesto. Brin Sagadinj (4.a) pa je nastopil v skupini fantov do 12 let in se uvrstil na 29. mesto.

S temi odličnimi rezultati so učenci pridobili tudi pomembne točke za razvrstitve v skupnem seštevku pred zaključnim ŠKL turnirjem v tem šolskem letu, ki bo v petek, 2. 6. 2023.

Iskrene čestitke mladim šahistkam in šahistom ter mentorici Karmen Mar!

Več slik najdete v naši spletni galeriji tukaj.