Skladno z navodili Ministrstva za šolstvo in šport ter dogovorom na učiteljski konferenci obveščam učence od 6. do 9. razreda naše šole, da pouk na daljavo poteka tudi za predmet ŠPORT.
Do vsebin iz predmeta ŠPORT lahko učenci dostopajo s pomočjo SPLETNE UČILNICE. Učenci lahko vstopijo v SPLETNO UČILNICO ZA ŠPORT potem, ko odprejo ŠOLSKO SPLETNO STRAN, kjer najdejo zavihek – SPLETNE UČILNICE. Dostop do učilnice za predmet šport je odprt (brez gesel).
Spletna učilnica je namenjena deklicam in dečkom od 6. do 9. razreda. Na razpolago so jim vsebine, ki so namenjene učenju teoretičnih vsebin po učnem načrtu za predmet šport, prilagojeni enostavni vadbi na domu ter vsebine za sprostitev.
Za učence 9. razreda so za vadbo in preizkus svojega znanja na razpolago naloge iz NPZ za predmet šport.

Učitelja športa

ODBOJKARJI POLFINALISTI DRŽAVNEGA PRVENSTVA OŠ 19/20

IMG 5535V sredo, 19.2.2020 se je s četrtfinalnim turnirjem v organizaciji OŠ Markovci pri Ptuju začelo državno četrtfinalno prvenstvo osnovnih šol v odbojki za starejše dečke.
Tekmovali so tudi naši odbojkarji, ki so v svoji četrtfinalni skupini premagali obe nasprotni ekipi in osvojili izvrstno 1. mesto. S tem dosežkom so postali tudi polfinalisti državnega prvenstva.
Ekipa: Nejc Najdič, Rok Krebs, Timo Klinger, Marko Hafner, Liam Klinger, Maksim Sladojevič, Bor Vran Benkovič, Rok Predan, Leon Predan, Mihael Zečević in Filip Krajnc.

KOŠARKA - MLAJŠI DEČKI OBČINSKI PODPRVAKI 19/20

kosarkaFinalni turnir mlajših dečkov za občinskega prvaka v košarki je v organizaciji ŠD Zvezdica potekal v ponedeljkek 10.2.2020 v DVORANI LUKNA.
Naši mlajši košarkarji so se ponovno izkazali ter s kakovostno, taktično domiselno in izredno požrtvovalno igro dosegli odličen rezultat. Kljub že tradicionalno daleč najmlajši ekipi so osvojili drugo mesto in tako kot lansko leto postali občinski podprvaki. S tem dosežkom so se uvrstili na področno prvenstvo.

Člani ekipe: Mark Verginella, Filip Gradišnik, Žiga Karner, Luka in Filip Krajnc, Filip Podjavršek, Matic Ferk, Matija Petek, Ermal Bajrami, Patrik Podojsteršek, David Hazak ter Aljaž Skornšek.

Mentor ekipe: Džino Idžojtič

ČESTITAMO!

NAMIZNI TENIS - LARISA MERČNIK BRONASTA NA PODROČNEM PRVENSTVU OŠ 19/20

IMG 5498Na področnem prvenstvu osnovnih šol v namiznem tenisu, ki je bilo 5.2.2020 v Dvorani Tabor v Mariboru, so v izredno močni in številni konkurenci naši učenci in učenke prikazali odlične igre. Najbolj se je izkazala Larisa Merčnik, ki je osvojila tretje mesto na občinskem in tretje mesto na področnem prvenstvu. S 5.mestom se je dobro odrezala tudi naša ekipa, ki je po dramatičnih igrah klonila šele v četrtfinalu. Sodelovalo je preko 120 učencev in učenk iz Maribora in okolice.
Za našo šolo so igrali: Nejc Najdič, Tim Mendek, Miran Ferk, Matic Ferk, Larisa Merčnik, Hana Snežič ter Eni Pavlič.
ČESTITAMO!
Mentor: Džino Idžojtič

ODBOJKARJI PODROČNI PRVAKI 19/20

IMG 5474V četrtek, 23.1.2020 se je s turnirjem v organizaciji OŠ Bojana Ilicha končalo področno prvenstvo v odbojki za starejše dečke.
Tekmovali so tudi naši fantje, ki so osvojili izvrstno 1. mesto. Naša ekipa je tekmovala z daleč najmlajšo ekipo (večina dečkov obiskuje 5., 6. in 7. razred), kar pa ni oviralo naših odbojkarjev, da priredijo presenečenje ter premagajo vse favorizirane nasprotne ekipe.

DRŽAVNO PRVENSTVO V TENISU 19/20 - BETI IN ALJA NA ZMAGOVALNIH STOPNIČKAH

IMG 20200110 114522Teniški klub Branik Maribor je prvi teden v mesecu januarju 2020 organiziral državno dvoransko prvenstvo v tenisu do 12 let. V kategoriji deklic sta tekmovali tudi učenki naše šole, Beti Butina Jazbec in Alja Senica. Obe sodita med najprespektivnejše mlade teniške igralke v Sloveniji, kar sta potrdili z uvrstitvijo na zmagovalne stopničke. Beti je v finalu prikazala odličen tenis, klonila šele po veliki borbi in osvojila 2. mesto. Izkazala se je tudi Alja, ki si je z izvrstno igro na celem turnirju priborila 3. mesto.