ŠPORTNI DOGODKI

KARATE - LUC MUR DVAKRAT NA STOPNIČKAH

Učenec naše šole in odličen karateist Luc Mur je novembra tekmoval na dveh pomembnih tekmovanjih. Udeležil se je državnega prvenstva v Celju ter odprtega mednarodnega prvenstva Ljubljane. Na državnem prvenstvu (nanj se uvrsi le 8 najboljših borcev) je Luc v kategoriji mlajših kadetov nastopil v finalu in po zelo tesni odločitvi sodnikov izgubil dvoboj za zlato medaljo. Seveda pa je osvojen naslov državnega podprvaka velik uspeh za tako mladega tekmovalca.
Luc je bil zelo uspešen tudi na odprtem prvenstvu Ljubljane, kjer je med 22-mi tekmovalci iz 18-ih držav osvojil srebrno medaljo in tako zaokrožil zanj športno odličen november.

ČESTITAMO !

BADMINTON ZA RADOVEDNE IN NADARJENE

IMG 5382V četrtek smo v šolski telovadnici pripravili športni dogodek, ki je nagovarjal športno radovedne ter nadarjene učence naše šole. Tokrat smo izbrali badminton, ki je med učenci zelo priljubljena športna panoga z zelo dolgo zgodovino vadbe na naši šoli. Temu primerni so tudi uspehi, ki jih dosegamo na občinskih, področnih in državnih tekmovanjih.
Vadbe se je udeležilo 22 učencev višje stopnje, ki so ob mentorstvu učitelja športa Džina Idžojtiča in pomoči učenca ter večkratnega občinskega prvaka Gašperja Bastiča, spoznavali zahtevnejše prvine badmintona. Po dveh zanimivih in pestrih urah vadbe so učenci zadovoljni odšli domov.
V januarju 2020 načrtujemo še podobno zvedbo namiznega tenisa.

Več slik v naši spletni galeriji tukaj.

BADMINTON - OŠBIJEVCI OBČINSKI PRVAKI 19/20

IMG 5348Na občinskem ekipnem prvenstvu v badmintonu, ki ga je v sredo, 20.11.2019 organizirala naša šola, je sodelovalo deset najboljših badmintonskih ekip mariborskih osnovnih šol. Naši dve ekipi (nekategorizirani in kategorizirani) sta dosegli izvrsten uspeh.
Med nekategoriziranimi igralci (šteje za tekmovanje najšportnejših šol) se je ekipa naše šole odlično odrezala in osvojila prvo mesto. Ekipa naših kategoriziranih igralcev je uspešnost naše šole še dopolnila ter osvojila odlično drugo mesto.
S tem uspehom sta obe ekipi uvrščeni na področno prvenstvo, ki bo v decembru prav tako organizirano v telovadnici naše šole.

Preberite več ...

PRI ŠPORTU ZA SPROSTITEV SMO OBISKALI VESLAŠKI KLUB

9Učenci 7. razredov, ki v prvem polletju šolskega leta 19/20 obiskujejo šport za sprostitev, so v okviru dolgoletnega uspešnega sodelovanja med našo šolo in VESLAŠKIM KLUBOM DRAVSKE ELEKTRARNE MARIBOR obiskali njihov vadbeni center ob reki Dravi. Sprejeli so nas vrhunsko usposobljeni trenerji ter nam pripravili zanimiv in kvaliteten veslaški popoldan. Učencem so bile predstavljene aktivnosti kluba in varnost pri veslanju na vodi. Po začetnem ogrevanju, športnih igrah ter veslanju na simulatorjih, kjer so spoznali osnove veslanja, so se preizkusili še v pravem veslanju na vodi. Prav vsi so pokazali veliko volje, poguma in pravšnjo mero nadarjenosti za ta zdrav in lep šport. Na koncu uspešno zaključenega druženja v veslaškem klubu smo se zadovoljni ter obogateni z novimi izkušnjami organizirano vrnili v šolo.

Več slik najdete v naši spletni galeriji tukaj.
Mentor: Džino Idžojtič

BADMINTON -OŠBIJEVCI ODLIČNI NA OBČINSKEM PRVENSTVU ZA POSAMEZNIKE 19/20

224Na občinskem posameznem prvenstvu mariborskih osnovnih šol v badmintonu, ki je v četrtek, 24.10.2019 potekalo v organizaciji naše šole, je v različnih starostnih kategorijah tekmovalo več kot 60 učencev in učenk.
Tudi letos so bili med najuspešnejšimi udeleženci tekmovanja učenci in učenke naše šole. Najodmevnejši dosežek si je priboril Gašper Bastič, ki je v svoji starostn kategoriji osvojili 1. mesto. Na zmagovalnih stopničkah so stali še: Tinkara Ulrih (2.mesto), Žiga Dolinšek (2.mesto), Nejc Najdič (3.mesto), Ana Julija Ažnoh (3.mesto). Z dobro igro so seizkazali še: Lira Pukl Verdel, Luša Wutt Pečovnik, Ela Vlaisavljević, Ela Železnik, ter Hana Snežič.
ČESTITAMO!

Več slik najdete v naši spletni galeriji tukaj.

MENTOR: Džino Idžojtič

IGRIVA KOŠARKA NA NAŠI ŠOLI

IMG 5092V OKVIRU PROJEKTA »IGRIVA KOŠARKA« SMO TUDI LETOS V GOSTE POVABILI LIPKA IN NJEGOVE PRIJATELJE. V SEPTEMBRU SO SE TAKO Z LIPKOM IN KOŠARKARSKO ŽOGO NA RAZLIČNIH POLIGONIH IGRALI UČENCI OD PRVEGA DO TRETJEGA RAZREDA NAŠE ŠOLE. IZKUŠENI TRENERJI, KI SO UČENCE VODILI PO POLIGONIH SE NADEJAJO, DA BO MORDA PRAV KDO OD TEH NADOBUDNEŽEV, KI SO TOKRAT ZAVZETO POLNILI KOŠE IN PREMAGOVALI DOMISELNO ZASTAVLJENE OVIRE, V PRIHODNOSTI STOPAL PO POTI LUKE DONČIČA.

NEKAJ UTRINKOV Z DOGODKA SI OGLEJTE TUKAJ!