IMG 2445Na finalu državnega šolskega prvenstva v badmintonu za posameznike, ki je 9.3.2016 potekalo v športni dvorani OŠ Starše, je sodelovalo več kot 60 najboljših osnovnošolskih igralcev in igralk badmintona. Tekmovali so v kategoriji licenciranih in kategoriji nelicenciranih igralcev. Vsi sodelujoči so predhodno zmagali ali osvojili vsaj drugo mesto na občinskih in področnih prvenstvih. V tako močni konkurenci sta tekmovali tudi učenki naše šole, Neža Frank in Klea Jejčič Kremžar. Neža se je z neverjetno požrtvovalno igro prebila do finala in osvojila odlično drugo mesto. Izkazala se je tudi Klea, ki se je prebila do četrtfinala ter osvojila odlično 5.mesto.