Področno OŠ prvenstvo dekleta12Uspešen nastop mladih šahistk in šahistov z OŠ Bojana Ilicha na področnem šahovskem prvenstvu.
Posamično področno osnovnošolsko prvenstvo v šahu je potekalo v četrtek, 16. 11. 2023, na Srednji gradbeni šoli v Mariboru.
Prvenstva se je udeležilo več kot 100 učenk in učencev iz mariborskih osnovnih šol, med njimi tudi devet učencev OŠ Bojana Ilicha.
V kategoriji učenk do 12 let je Mara Predin (4.b) s 6 točkami iz 7 partijami osvojila 2. mesto, Mia Skuber (4.a) pa s 5 točkami končno 3. mesto.
V skupini učencev do 12 let je s 6 točkami iz 7 partijami 2. mesto zasedel Maksim Krajnc (5.a).
Šolski uspeh so dopolnili Mykhailo Vasyliev (3.a) s 5. mestom v skupini učencev do 9 let, Nika Remic (4.b) učenke do 12 let, v skupini učencev do 12 let pa so nastopili še Urban Mlakar (4.a), Lev Čerič Vesenjak (4.a), Brin Sagadinj (5.a) in Oskar Vesenjak (5.a).
Dobitniki medalj so se s svojimi dosežki uvrstili na državno osnovnošolsko prvenstvo, ki bo v januarju. Vsi tekmovalci pa so pridobili pomembne izkušnje za naslednja tekmovanja.
Iskrene čestitke vsem sodelujočim mladim šahistkam in šahistom!