mix športni dan 800x600V bolnišnični šoli smo že tradicionalno organizirali športni dan, kjer se pošteno prepotimo in IMG 5389 800x600pretegnemo naše mišice. Letos nas je gostil prečudovit fitnes center Slavija, kjer smo se pod vodstvom prijazne vaditeljice Petre Kmetec udeležili vadbe pilates. Če vprašamo »strička Googla«, nam strokovno odgovori, da je pilates posebna vrsta vaj za krepitev telesnih mišic. Iznašel jih je Joseph Hubert Pilates iz Mönchengladbacha. Dekleta in nekatere učiteljice so se prvič preizkusile v tej vrsti vadbe in moramo priznati, da nam je odlično šlo. Pohvale smo namreč dobili tudi s strani vaditeljice, ki je budno bdela nad izvedbo naših vaj. Naši krepki fantje pa so se »po moško« odločili, da se lotijo drugačne vrste vadbe – obiskali so fitnes. Ob izvedbah vaj so lahko opazovali prelep pogled na naše mesto. Tudi oni so bili zelooo pridni in vztrajni pri izvedbi vaj na posameznih napravah. Bravo mi! Iskrena hvala našim gostiteljem v fitnes centru Slavija.

Ne ne, pozabili pa nismo niti na naše učence, ki imajo takšne vrste bolezni, da je bila vadba v fitnes centru odsvetovana. Za njih so poskrbeli učitelj Igor s svojo športno zgodbo in ostale učiteljice, ki so učencem pomagale pri ustvarjanju svoje lastne športne zgodbe. Moramo priznati, da so naši učenci pravi mali pisatelji. Le kdo ne bi prisluhnil njihovim zanimivim zgodbam? Mi smo uživali.

Alenka Prah in Dragica Brilej

Stran uporablja piškotke
Za pravilno delovanje strani uporabljamo piškotke