Orodje za dostopnost

AKTUALNO

Umetna inteligenca postaja sestavni del življenja mladostnikov.Raziskava, ki sta jo v letu 2024 v okviru Ciljnega raziskovalnega projekta Digitalna zrelost mladih: družbene potrebe in neformalno izobraževanje mladih v digitalni dobi, izvedli Fakulteta za družbene vede in Pedagoška fakulteta UL, je pokazala, da umetno inteligenco pri šolskem delu uporablja 96,1 % srednješolcev (dnevno 20,4 %, tedensko 39,9 %, mesečno 21,5 % in nekajkrat letno 14,3 %). Tudi v osnovni šoli najstniki že uporabljajo umetno inteligenco.

Generativna umetna inteligenca je lahko v pomoč mladostnikom. Je tehnologija, ki prinaša marsikaj pozitivnega, pa tudi veliko izzivov in tveganj, ki pa jih v celoti še ne poznamo.

Na Safe.si podrobno spremljamo razvoj generativne umetne inteligence in tveganj, ki jih predstavlja za mladostnike. Na spletnem seminarju boste izvedeli, katera so najbolj problematična tveganja in izzivi, s katerimi se mladostniki srečujejo, pri čemer napačne informacije niti niso najbolj pereče.

Screenshot 2025 01 31 at 12.13.38Spoštovani starši šolskih novincev.

OŠ Bojana Ilicha Vas vabi na vpis v 1. razred, ki bo potekal v učilnici TJA 1 (stranski vhod, 2. nadstropje) v torek, 11. februarja, v sredo, 12. februarja in v četrtek, 13. februarja 2025. Šolski novinci iz našega šolskega okoliša bodo k vpisu vabljeni pisno. Omenjene dneve bomo na šoli dosegljivi med 8:00 in 12:00 ter 16:00 in 18:00. Informacije v zvezi z razpisom za vpis otrok v prvi razred osnovne šole v šolskem letu 2025/2026 v osnovnih šolah na območju Mestne občine Maribor so dosegljive tudi na spletni strani MOM.

 

Spoštovani,

vabimo vas na zadnje predavanje v sklopu 5. šole za starše, kjer bomo raziskovali vedenjske vzorce otrok in mladostnikov ter načine, kako nanje ustrezno reagirati.

Predavatelj: Radovan Radetić – univ. dipl. sociolog, družinski terapevt in mednarodno certificiran mediator, ki ima bogate izkušnje z delom z otroki in mladostniki. S svojimi projekti je pomagal številnim družinam ter strokovnjakom na področju socialnega dela.

📅 1. februar 2025 ob 19:00

📍 Prek spleta

Kaj boste izvedeli?

✅ Kako prepoznati simptome različnih vedenjskih motenj pri otrocih in mladostnikih
✅ Kako se odzvati na neprimerna vedenja in jih spreminjati
✅ Kaj je model Strukturne analize socialnega vedenja in kako nam lahko pomaga
✅  Ali lahko preprečimo samomore, kriminal, šolsko neuspešnost in socialno disfunkcionalnost?

Zdrav razvoj otroka je odvisen od okolja, v katerem odrašča. Naučimo se, kako lahko skupaj oblikujemo varno, podporno in razumevajoče okolje za naše najmlajše. 💛

Ne zamudite! Prijavite se in se nam pridružite!

Prijavo najdete na njihovi spletni strani: https://www.maratonpozitivnepsihologije.si/5-sola-za-starse.html

 

nDragi bodoči srednješolci in starši,

na tem mestu se nahaja brezplačen priročnik Srednješolski Vpisnik 2025.

Skrbno ga preglejte in shranite povezavo/pdf, da ga boste lahko uporabljali v naslednjih mesecih, ko se boste odločali za vpis na srednjo šolo, potrebovali štipendijo, se odločali za selitev v dijaški dom ter iskali odgovore na številna ostala vprašanja, ki se vam bodo porajala kot bodočemu dijaku.

 

Screenshot 2025 01 21 at 11.32.51Spoštovani starši bodočih prvošolcev,

Svetovalni center za otroke, mladostnike in starše Maribor vabi na srečanje, kjer bodo govorili o otrokovi zrelosti in pripravljenosti na šolo na telesnem, psihosocialnem in kognitivnem področju, o pomembnosti nekaterih vprašanj, kot so samostojnost, sodelovanje in upoštevanje pravil za delo v skupini ter o možnostih staršev, da vzpodbujajo otroka na področjih priprave na branje, pisanje in matematiko. Srečanje bosta vodili Sara Mičič, mag. psih. in mag. Tadeja Batagelj, univ. dipl. psih. Več v informativnem letakuVljudno vabljeni!

 

VVVSpoštovani starši, na tem mestu se nahaja vabilo na predavanje »Ko perfekcionizem postane problem« ki  je namenjeno staršem otrok in mladostnikov, pri katerih se pojavljajo težave in stiske zaradi nerazumno visokih standardov. V okviru predavanja bo psiholog Miran Babič poskusil perfekcionizem postaviti v širši družbeni kontekst, pomagal razumeti kako deluje in spodbutiti k razmisleku, kako lahko otroku oz. mladostniku pomagamo, da ga bolje obvladuje. 

Vljudno vabljeni!

Stran uporablja piškotke
Za pravilno delovanje strani uporabljamo piškotke