IMG 20240215 102301V četrtek, 15.2.2024, je v Mislinji potekalo četrtfinalno tekmovanje v odbojki. Na tekmovanju v veliki, sodobni, lepi telovadnici, smo
sodelovali tudi OŠBIjevci.
Po uvodnem kulturnem programu in himni, sta tekmovanje otvorili ekipi domačinov in gostov iz Ptuja. Sledila je tekma naše ekipe proti poražencem prve tekme, ptujčanom. Suverena igra je OŠBIjevce pripeljala do prepričljive zmage.
Za uvrstitev v finale, jih je čakal dvoboj z zmagovalci prve tekme, ekipo OŠ Mislinja.
Tekma je bila zelo napeta.

Po zaostanku v prvem nizu, so naši dečki pred koncem niza nasprotnike ujeli in jih premagali na razliko z rezultatom 30:28.
Drugi niz je prav tako postregel z napeto igro in tesnim rezultatom do samega konca (28:26).
Naši so imeli 3 zaključne žoge, ki jih žal niso izkoristili. Niz je šel v igro na razliko in tokrat so bili boljši nasprotniki.
Tretji, odločilni niz igrajo odbojkarji na šolskih tekmovanjih do 15 dobljenih točk.
Po nekoliko slabšem začetku, kot posledici predhodno izgubljenega niza, so se naši zbrali in začeli zmanjševati razliko.
Pred koncem, pri rezultatu 13:12 pa se je dečkom pripetila huda nesreča,... sodnikova napačna odločitev. V napeti, pogumni, s čustvi
nabiti tekmi, so naši fantje morali priznati poraz, četudi nesrečen. Ponosno in v duhu fairplaya so fantom mislinjske ekipe stisnili roke,
čeprav niso napredovali. Z prikazano igro pa so si prislužili močan aplavz, pohvale, tudi obžalovanje in čestitke športnih pedagogov,