IMG 20231115 085516Danes so nas na šoli obiskale tri strokovnjakinje iz področja zdravstva iz Tosame in izvajale poučna predavanja ter delavnice za učence od 6. do 9. razreda. Govorile so o intimni negi, kar je tematika, o kateri se mladostniki pogosto neradi pogovarjajo.
Poleg poučnih dejavnosti smo prejeli tudi posebno donacijo - vložke in tampone, ki so namenjeni učenkam za eno šolsko leto. To je izjemna gesta, ki bo olajšala in podprla naše učenke v času pouka.
Projekt so poimenovali "Za zdravje žensk, za brezplačne vložke in tampone". Ta pobuda je izredno pomembna, saj spodbuja zdravstveno ozaveščenost ter zagotavlja osnovne potrebe naših učenk. Pomembno je, da se zavedamo pomena teh tem tudi za fante in dekleta ter ustvarjamo prostor za odprt in spoštljiv dialog o zdravju in intimnosti.

Več slik najdete v naši spletni galeriji tukaj.

Stran uporablja piškotke
Za pravilno delovanje strani uporabljamo piškotke