Na 22. državnem otroškem parlamentu bo zasedala tudi naša učenka

V petek, 2. 3. 2012, je v Mariboru zasedal 22. regijski otroški parlament na temo Junaki našega časa - Kdo so in zakaj? Udeležilo so se ga kar 103 predstavniki šolskih parlamentov iz mariborske regije. Našo šolo so zastopale Špela But, Kaja Pšeničnik in Ana V. Verdnik.

Po uvodnem pozdravnem delu so sledile predstavitve šol, nato pa so se mladi parlamentarci razdelili v skupine in pod mentorstvom dijakov I. in II. gimnazije razpravljali o naslednjih temah: Junaki danes in nekoč, Zakaj sem jaz junak?, Kdo so naši nejunaki?, Moja družina, moji nejunaki? Medijski junaki, Kdaj so učitelji junaki? in Prezrti junaki. Skupine so svoja razmišljanja in  zaključke predstavile na zaključnem plenarenem delu, kjer so mladi parlamentarci izbrali 5 predstavnikov, ki bo mariborsko regijo zastopalo na 22. državnem otroškem parlamentu. Med njimi je tudi naša učenka Ana V. Verdnik. Čestitamo!

 

Mantorica SUŠ in OP
Mateja Jeznik

 

 

Pin It

Za pravilno delovanje strani uporabljamo piškotke. Podrobne informacije..