sZ veseljem sporočamo, da so učenci OŠ Bojana Ilicha zelo uspešno nastopili na področnem osnovnošolskem prvenstvu v šahu.

Tekmovanje je potekalo v ponedeljek, 5. 12. 2022, v Kamnici v organizaciji ŠRD Zvezdica Maribor.

Prvenstva se je udeležilo več kot 60 šahistk in šahistov iz mariborskih osnovnih šol, med njimi tudi štirje učenci OŠ Bojana Ilicha. Mara Predin (3. b) je premagala vse nasprotnice in postala področna prvakinja v skupini deklet do 9 let. Mia Skuber (3. a) je med dekleti do 12 let zasedla 4. mesto. V skupini fantov do 9 let je Urban Mlakar (3. a) osvojil odlično 2. mesto, dobro pa se je odrezal tudi Oskar Vesenjak (4. a), ki je tekmoval v skupini fantov do 12 let.

S temi odličnimi dosežki so se učenci uvrstili tudi na posamično osnovnošolsko državno prvenstvo.

Iskrene čestitke mladim šahistom in mentorici Karmen Mar!