VESLANJE NA SIMULATORJIH (ERGOMETRIH)

VESLANJE PRI POUKU ŠPORTA 15-16 1V okviru vsakoletnega sodelovanja z veslaškim klubom DRAVSKE ELEKTRARNE MARIBOR smo našim učencem in učenkam tudi v letošnjem šolskem letu pripravili teden veslanja na simulatorjih (ergometrih). S tem jim zagotovimo zdravo, kvalitetno in pestro vadbo pri urah športa.
Od ponedeljka naprej učenci in učenke od 6. do 9. razreda, pod vodstvom izkušenih trenerjev in športnima pedagogoma naše šole, spoznavajo veslaški šport in vse njegove značilnosti, ki ugodno vplivajo na njihovo zdravje in skladen telesni razvoj. Veslanje na simulatorjih je športna dejavnost, ki zna biti zelo zanimiva, še posebej v zimskem času, ko ni možno veslati na vodi.
Organizirano je tudi tekmovanje v veslanju na 250 m. Tekmovanje bo služilo kot izbor za šolsko ekipo, ki bo tekmovala na državnem prvenstvu osnovnih šol v Žirovnici. Naša ekipa brani tretje mesto iz lanskega državnega prvenstva.

Pin It

Za pravilno delovanje strani uporabljamo piškotke. Podrobne informacije..