KULTURNA ŠOLA 2015

V četrtek, 21.5.2015 smo se udeležili razglasitve rezultatov projekta Kulturna šola. Razglasili so imena 54 osnovnih šol, ki so si letos prislužile naziv kulturna šola – ta naziv je prejela tudi naša šola. Zaključna prireditev je del Tedna ljubiteljske kulture, katerega častni pokrovitelj je predsednik Republike Slovenije Borut Pahor.

Najboljša kulturna šola 2015 je po odločitvi strokovne komisije OŠ Petrovče.

Udeležili smo se javne tribune v Stari mestni elektrarni na temo drugačnosti zaradi bolezni in invalidnosti.

Več o dogodku lahko preberete na spletni povezavi:

http://www.jskd.si/financiranje/poziv_kulturna_sola/2015/rezultati_kulsola_2015.htm  
    

Učenka 7.a Nadja Spasovski je o zaključni prireditvi zapisala:

Naša šola je letos dobila naziv Kulturna šola 2015, zato smo sev četrtek, 21.5.2015 učiteljica Puhek, Maj Blagajac in Jaz udeležili zaključne prireditve v Ljubljani.

Ker je bila letošnja tema »DRUGAČNI IN USPEŠNI – kljub oviram lahko dosegamo presežke«, smo po registraciji v Ljubljani odšli v Staro elektrarno, kjer so nam predstavili nov priročnik za učitelje – Čudo na razrednih urah. Nato so sledili vodeni ogledi po Ljubljani. Bilo je 12 različnih institucij in 12 skupin, ki so jih sestavljali učitelji in po dva učenca iz posamezne šole.

Naša skupina je imela voden ogled po Ljubljanskem gradu. Tam so nam opisali in predstavili različne dele gradu, nato pa smo si ogledali še kratek film »Vizualni grad«.

Po ogledu smo imeli nekaj prostega časa. Odločili smo se, da si ogledamo še razstavo »Barbarstvo muk«, kjer so bile razstavljene mučilne naprave srednjega veka.

Ob 14. uri je bila svečana razglasitev »Najbolj kulturna šola leta 2015«. Ta naziv je prejela OŠ Petrovče.

 

 

KULTURNA ŠOLA 2015

V četrtek, 21.5.2015 smo se udeležili razglasitve rezultatov projekta Kulturna šola. Razglasili so imena 54 osnovnih šol, ki so si letos prislužile naziv kulturna šola – ta naziv je prejela tudi naša šola. Zaključna prireditev je del Tedna ljubiteljske kulture, katerega častni pokrovitelj je predsednik Republike Slovenije Borut Pahor.

Najboljša kulturna šola 2015 je po odločitvi strokovne komisije OŠ Petrovče.

Udeležili smo se javne tribune v Stari mestni elektrarni na temo drugačnosti zaradi bolezni in invalidnosti.

Več o dogodku lahko preberete na spletni povezavi:

http://www.jskd.si/financiranje/poziv_kulturna_sola/2015/rezultati_kulsola_2015.htm

Pin It

Za pravilno delovanje strani uporabljamo piškotke. Podrobne informacije..